Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Książka "Praktykowanie genealogii"

Praktykowanie genealogii
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 33,00 zł 39,00 zł 33.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

„Żeby poznać samego siebie, trzeba poznać swoje korzenie"

Praktykowanie genealogii. Pieniążkowie z Jedlińska XVIII-XIX w. to zachęta do opracowania własnej genealogii rodzinnej i jej publikacji.

To praktyczny podręcznik dla osób, które chcą odtworzyć genealogię swojej rodziny. Między innymi podaję adresy stron www, gdzie można odnaleźć przydatne źródła do poszukiwań genealogicznych. Pokazuje też, jak przy pomocy zapisu genealogicznego zaprezentować bardziej zamierzchłą historię swojej rodziny.

To praktyczny podręcznik dla osób, które chcą odtworzyć genealogię swojej rodziny. Między innymi podaję adresy stron www, gdzie można odnaleźć przydatne źródła do poszukiwań genealogicznych. Pokazuję też, jak przy pomocy zapisu genealogicznego zaprezentować bardziej zamierzchłą historię swojej rodziny.

Książka jest zbiorem praktycznych porad, dotyczących zarówno samych poszukiwań genealogicznych, porządkowania zgromadzonego materiału jak i zapisywania odnalezionych informacji. Omawia wciąż rosnące zasoby stron internetowych, gdzie można odnaleźć zdigitalizowane źródła informacji genealogicznych oraz indeksy do wielu z nich. Podaje tytuły najważniejszych czasopism genealogicznych w Polsce, których część wydawana jest przez rozliczne stowarzyszenia genealogiczne. Omawia międzynarodowe standardy zapisu genealogicznego. Zachęca do czytania różnych dokumentów z przeszłości, które mogą kryć wiele ciekawych informacji o przodkach nawet sprzed setek lat.

Na przykładzie genealogii rzemieślniczej rodziny Pieniążków z Jedlińska autorka pokazuje, jak – w udokumentowany sposób i przy użyciu standardowego zapisu genealogicznego – można przedstawić historię własnych przodków, nawet jeżeli nie dysponuje się bogatym materiałem wizualnym.

Książka:

  • Autor: Grażyna Rychlik
  • ISBN 978-83-944432-0-7
  • oprawa miękka
  • format:A5
  • 233 strony

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl