Księga przodków (nowa licencja, 1 PC)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 80,00 zł 80.00
ilość lic.
dodaj do przechowalni

Opis

Licencja do użytku domowego (jednostanowiskowa).

Program Księga przodków to kolejna propozycja aplikacji z dziedziny genealogii adresowana dla szerokiego grona osób tworzących genealogię rodzinną i chcących przygotować publikację wywodu przodków w formie księgi.

Wywód przodków generowany jest automatycznie na podstawie danych, których źródłem są: program Drzewo genealogiczne (plik w formacie *.dg) lub aplikacje genealogiczne umożliwiające eksport danych do formatu gedcom (plik w formacie *.ged).

Program cechuje się prostą i intuicyjną obsługą wspieraną przez moduł kreatora. Dzięki temu, przygotowanie gotowej do wydruku księgi przodków zajmuje niewiele czasu.

W aplikacji Księga przodków zaimplementowano szereg funkcji pozwalających na szybką edycję parametrów publikacji. Publikacja została podzielona na kilka części z oddzielnym zestawem parametrów do indywidualnej zmiany przez Użytkownika:

  • Dane przodków - wybór pliku danych (*.dg lub *.ged)
  • Układ strony - format strony oraz rodzaj wypełniania tłem
  • Nagłówek i stopka - treść nagłówka oraz stopki wraz z wyborem linii rozdzielającej
  • Strona tytułowa - wybór motywu graficznego, wprowadzenie tytułu i podtytułu księgi, sentencji (motta), danych o autorze publikacji
  • Wprowadzenie - możliwość ręcznego lub automatycznego wprowadzenia danych probanta, czyli osoby, dla której sporządzana jest księga na podstawie danych i relacji zawartych w plikach źródłowych (*.dg lub *.ged)
  • Schemat graficzny - z edycją ustawień parametrów zobrazowania wywodu przodków
  • Schemat narracyjny - z edycją ustawień parametrów opisowych
  • Statystyka - z edycją ustawień parametrów opisowych
  • Indeks osobowy - wykaz przodków w formie zestawienia alfabetycznego
  • Dodatkowe strony - z możliwością określenia liczby dodatkowych stron publikacji przeznaczonych na notatki.

Program Księga przodków adresowany jest dla tych wszystkich Użytkowników, którzy już ewidencjonują dane z programie genealogicznym, a chcieliby wydrukować we własnym zakresie publikację zawierającą wywód przodków. Wypełniona księga po wydrukowaniu może stanowić nieocenione źródło danych dla potomnych, a także do dalszego poszukiwania oraz uzupełniania informacji o prezentowanych w niej przodkach.

Więcej na stronie: http://www.ksiegaprzodkow.pl

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl